ÇATI SİSTEMLERİ VE RÜZGAR HALKALARI

 

Çatı Sistemleri

 

300 açıya sahip çatı tasarımı sayesinde, tahılın silo içerisine kolayca akmasını sağlanır. Bu sayede silo içerisindeki tahıl yığının içinde çok rahat hava sirkülasyonu gerçekleşir. Çatılar maksimum 7000 kg'dan 14000 kg?a kadar yüklere dayanıklı olarak üretilmişlerdir. Tasarımlarımız, 154 kg/m² standart kar ağırlığına ve 170km/saat standart rüzgar hızına dayanacak şekilde gerçekleştirilmiştir.

 

3.65 mt-12.80 mt yarıçap aralığındaki silolar tek katman üzerinde takviye edilmiş çatı sistemine sahiptirler. Bu tip çatı yapıları 907 kg'dan(2000lb) daha ağır yüklere dayanıklı olup 78 kg/m2(16 psf) canlı yüklere karşı dayanıklıdır. 14.63 mt veya daha üstü yarıçaplı silolarda iki aşamalı çatı sistemi kullanılmaktadır. Bu tip çatı yapısı 4536 kg veya daha üstü yükler için uygundur ve 122 kg/m2 canlı yüklere karşı dirençlidir.

 

"Hububatlarınız GÜVENDE Olsun"
Çatı panelleri üçgen biçimlidir ve iki tarafı da 90 mm derinlikli trapez şeklindedir . Tüm çatı sistemlerinde çatı giriş kapakları mevcuttur.

 

Rüzgar Halkaları

 

Rüzgar halkaları, silo gövdesinin direncini artırmak amacıyla kullanılmaktadır. Boşaltma işlemi sırasında silo, basınca ve strese karşı rüzgar halkaları yardımıyla direnç gösterir. Bu da silonuzu yıllar boyu güvenle kullanmanızı sağlar.Rüzgar halkaları silo gövde saclarında olduğu gibi çatıda yapının güçlendirilmesi amacıyla da kullanılabilir. Rüzgar halkaları silonun yarıçapına , deprem bölgesine ve yan boşaltma kapaklarına göre değişken adetlerde kullanılmaktadır.